Türk Otomotiv Sanayicisinin DergisiChassis Brakes'den İSG Farkındalığı

Paylaş :
Haber Eklenme Tarihi : 8.03.2019 08:29:00

Chassis Brakes International tarafından; iş sağlığı, güvenliği ve çevre konusunda farkındalığı artırıcı çalışmalar hız kesmiyor. Bursa fabrikası 1 gün boyunca üretimi durdurarak, tüm çalışanlarının katılımıyla HSE (iş sağlığı, güvenliği ve çevre) eğitimi düzenledi.

Chassis Brakes International  Bursa fabrikası, her yıl olduğu gibi bu yıl da 1 gün boyunca üretimi durdurarak, tüm çalışanlarının katılımıyla HSE (iş sağlığı, güvenliği ve çevre) eğitimi düzenledi.
Holiday Inn Bursa’da gerçekleşen organizasyona yaklaşık 350 çalışan katıldı. Gün boyu süren etkinlikte; çevre ve kimyasal bilgilendirme, iş güvenliği ve sağlık konuları, işyeri temizlik ve düzeni (5S), enerji verimliliği, bilgi güvenliği eğitimi ve ürün sorumluluğu gibi konular detaylıca işlendi.
Eğitim boyunca, işitme engelliler için de işaret diliyle anlatım gerçekleştirildi. Etkinlikte ayrıca, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’ndan (AFAD) gelen bir ekip de çalışanlara doğal afetler ve acil durumlarla ilgili bilgilendirmelerde bulundu. İnteraktif bir şekilde gerçekleşen HSE eğitiminde, katılımcılar için çeşitli test soruları sorulup, keypad sistemi ile (elektronik oylama) çalışanların konu hakimiyetleri pekiştirilmeye çalışılırken, düzenlenen eğitim son derece verimli geçti.
Güvenli mesai temel amacımız
Düzenlenen HSE eğitimine, şirket olarak son derece önem verdiklerini belirten Chassis Brakes Türkiye Üretim Bakım ve HSE Müdürü Murat Bayram, “Şirket olarak iş sağlığı, güvenliği ve çevre konusunda üst düzey hassasiyet gösteriyoruz. Özellikle iş yerinde daha güvenli bir çalışma ortamının sağlanması ve çalışanlarımızın güvenli bir şekilde işlerini yapmaları hedefiyle, etkin ve sürdürülebilir çalışmalar gerçekleştiriyoruz. İSG ve çevre konularını, şirket kültürü haline getirme çalışmalarımız sürüyor. Bu noktada, tüm çalışanlarımız nezdinde farkındalığı arttırmak hedefiyle gerçekleştirdiğimiz eğitimlere, hız kesmeden devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
Adım adım büyüyor
Şirketin İnsan Kaynakları ve Kurumsal İletişim Müdürü Çisil Güler de etkinlikte yaptığı konuşmada, “Çalışma arkadaşlarımıza verdiğimiz değerin bizlere yüklediği en önemli sorumluluklar; onları korumak, kendilerini ve çalışma arkadaşlarını koruduklarından emin olmak ve bu bilincin günlük hayatlarının ve davranışlarının bir parçası olacak kadar içselleşmesini sağlamak şeklinde adım adım büyüyor” dedi.

E-Posta Olarak Gönder

Başarıyla Gönderildi
İşleminiz başarıyla gerçekleştirildi

Adınız Soyadınız
Haberi Göndermek İstediğiniz E-Posta Adresini Girin
Notunuz